Traumacel Biodress 10x10 cm 10 ks

 
 • kód úhrady: 5003683 (81 899)
 • urychluje všechny fáze hojení
 • výrazně snižuje bolest v ráně
 • podporuje granulaci i epitelizaci rány
 • zajišťuje příznivé vlhké mikroklima v ráně
Dostupnost Na dotaz
Měrná cena 135,90 Kč / 1 ks
1 359 Kč
1 181,74 Kč bez DPH
   
Kategorie Hojení ran
 

Traumacel Biodress 10x10 cm, 10 ks v balení

Nový Traumacel Biodress je světově první prostředek moderní léčby chronických ran z oxidované celulózy. Jedná se o sterilní vstřebatelné přírodní krytí na bázi bioaktivního hojení. Traumacel Biodress aktivně ovlivňuje biochemické procesy v ráně, inaktivuje matrixové metaloproteinázy, čímž dochází k vyčistění a oživení spodiny rány a nastartování procesu hojení. Výrazně podporuje granulaci a epitelizaci rány, snižuje bolest v ráně, má antibakteriální účinky, zajišťuje příznivé vlhké mikroklima v ráně a podílí se na stabilizaci jejího vnitřního prostředí.

Díky svým jedinečným vlastnostem je Traumacel Biodress vhodný pro použití u nehojících se ran – tzv. „hard-to-heal wound“, u ran povleklých, mírně, středně i silně secernujících ran. V ráně se vstřebává a znatelně ulevuje od bolesti. Hemostatické vlastnosti Traumacelu Biodress umožňují jeho použití u krvácejících chronických ran. Aplikace Traumacelu Biodress je velmi snadná a nanejvýš šetrná. Díky svému přírodnímu původu je výborně snášen organismem. Traumacel Biodress může významně snížit náklady na léčbu pacienta a výrazně zvýšit kvalitu života pacientů.

Traumacel Biodress je vhodný i pro veterinární použití.

Čtěte pečlivě návod k použití a informace, které se vztahují k bezpečnému používání.

INDIKACE

 • chronické rány – dekubity, bércové vředy, defekty diabetických nohou, rozpadlé chirurgické rány, rány hojící se per secundam
 • popáleniny, traumata aj.

Kontraindikace: suchá a nekrotická rána

Složení: hydrogenvápenatá sůl oxidované celulózy

 

TRAUMACEL BIODRESS: BIOAKTIVNÍ HOJENÍ A ÚLEVA OD BOLESTI


Traumacel Biodress startuje přirozený proces hojení, významně se podílí na aktivaci fibroblastů, inaktivaci matrix metalloproteinas, má antibakteriální účinek, zajišťuje příznivé vlhké mikroklima v ráně a ulevuje od bolesti.

Traumacel Biodress obsahuje ionty kalcia, které zvyšují osmotický tlak a kapilární tok v ráně, což podporuje lepší krevní zásobení, přísun růstových faktorů, makrofágů a jiných chemických prvků do rány. Výsledkem je aktivace fibroblastů.

Traumacel Biodress tak výrazně podporuje celkový proces hojení, především fázi granulace a epitelizace. Ionty kalcia se také váží na receptory bolesti a způsobují tzv. blokovací efekt. Tím znatelně ulevují od bolesti v ráně, a zlepšují tak kvalitu života pacientů ještě před zhojením rány. Kyselý charakter oxidované celulózy snižuje pH v ráně, má antibakteriální účinky, podílí se na inaktivaci matrix metalloproteinas, a tím podporuje novotvorbu tkáně.

Při kontaktu s exsudátem zachycuje oxidovaná celulóza kationty mechanismem výměny iontů, a tak napomáhá snižovat ztráty iontů z rány. Další velmi významnou vlastností Traumacelu Biodress je schopnost vázat vodu, což zajišťuje příznivé vlhké mikroklima v ráně. Má rovněž hemostatické účinky.

 

Aplikace Traumacelu Biodress

Před aplikací Traumacelu Biodress ošetřete ránu dle standardního ošetřovatelského postupu. (Proveďte hygienu rány, dle potřeby přiložte na ránu obkladový roztok po dobu 10 – 15 min. U silně povleklých ran se doporučuje obklad rány roztokem s antimikrobiálními účinky např. Dermacyn. V případě potřeby ošetřete okolí rány indiferentní pastou např. zinkový olej, zinková pasta).

Aplikace Traumacel Biodress vhlké hojení eshop StopBac.cz

 

Po standardním ošetření rány, se do rány aplikuje Traumacel Biodress. Traumacel Biodress je možné vkládat do rány několika způsoby:

 1. Traumacel Biodress vyjmete z obalu a aplikujete rovnou do rány tak, aby vystlal spodinu i okraje rány. Část krytí bude přesahovat i na zdravou tkáň v okolí rány. Protože Traumacel Biodress ovlivňuje biochemické a metabolické procesy, ke vstřebání dochází pouze v oblasti poškozené tkáně, nikoli zdravé tkáně. Pokud Traumacel Biodress je aplikován i na neporušenou tkáň, nedojde zde ke vstřebání. Proto při dalším převazu je potřeba zbytky nevstřebaného Traumacelu biodress navlhčit obkladovým roztokem anebo sprchou a zbytky krytí šetrně odstranit.
 2. Po vyjmutí z obalu přizpůsobte Traumacel Biodress dle velikosti rány přistřihnutím a aplikujete do rány tak, aby vystlal spodinu i okraje rány a nepřesahoval na zdravou tkáň. Tento aplikační postup zajistí vstřebání či rozpuštění Traumacelu Biodress jen v oblasti poškozené tkáně.
 3. Pokud je rána hluboká anebo pokud chcete prodloužit dobu převazu, aplikujte do rány dvě vrstvy Traumacelu Biodress.

  Po aplikaci Traumacelu Biodress ránu překryjte neadherentním savým krytím a fixujte hydrofilním obinadlem.

 

Výrobce: BIOSTER, a.s., Tejny 621, 664 71 Veverská Bítýška, Česká republika