StopBac STERILE CEL vlhké hojení 12x12 cm 5 ks

 
  • kód ZP-P: 5013075
  • 5 ks v balení
  • antibakteriální účinnost 99,9 %
  • pro hojení traumatických, chronických, infikovaných a kolonizovaných ran
  • kyselé pH v kontaktu s ránou
Dostupnost Skladem
Měrná cena 149,28 Kč / 1 ks
746,42 Kč
649,06 Kč bez DPH
   
Kategorie Hojení ran
 

STOPBAC STERILE CEL - vlhké hojení

Krytí ran z modifikované celulózy StopBac STERILE Cel je určeno pro hojení chronických i traumatických ran. Podporuje další fáze hojení rány (granulaci, epitelizaci), a to díky karboxymethylovaným celulózovým vláknům a schopnosti vytvořit ideální vlhké prostředí pro hojení rány. StopBac STERILE Cel však obsahuje i antibakteriální účinek a lze jej proto využít i pro rány kontaminované. Český zdravotnický prostředek.

 

INDIKACE - prevence a eliminace infekce a hojení těchto ran (především infikovaná rána):

  • akutní a traumatické rány
  • infikované akutní rány
  • chronické rány (kolonizované a infikované) - diabetické ulcerace, bércové vředy, dekubity (po odstranění mrtvé tkáně) 
  • prevence infekce při chirurgických zákrocích a tracheotomii
  • popáleniny 2. stupně

 

Čtěte pečlivě návod k použití a informace, které se vztahují k bezpečnému používání.

 

Krytí ran StopBac STERILE Cel vhlké hojení je efektivní prostředek pro hojení obtížně hojitelných ran (hard-to-heal wounds). Jeho výhodou ve srovnání s jinými kategoriemi krytí ran je i jeho universálnost. Krytí je antibakteriální krytí z kyselé formy karboxymethylované celulózy ve formě netkané textilie. Cel je určen jako primární krytí zejména pro chronické a infikované rány. Lze jej použít pro mírně exsudující rány i pro silně exsudující rány v kombinaci se sekundárním absorpčním krytím.

Výhodou krytí StopBac STERILE Cel je prodloužená antibakteriální účinnost, hemostatické vlastnosti a netoxičnost. Krytí reguluje aktivity proteolytických enzymů a tím podporuje regeneraci tkání (minimalizuje ztrátu bílkovin). StopBac Cel snižuje bolest v ráně a zápach z rány. Podporuje epitalizaci, chrání okolní pokožku a má preventivní účinek vůči dermatitidě okolí rány způsobené vlhkostí. Je zejména vhodné i pro stagnující rány k podpoře hojení.


KONTRAINDIKACE 
Krytí lze použít pouze pro ošetřování ran s drobným kapilárním či drobným žilním krvácením, nikoli k zástavě tepenného nebo většího žilního krvácení většího rozsahu.

ZVLÁŠTNÍ UPOZORNĚNÍ 
Výrobek je dodáván radiačně sterilizovaný, je určen pro jednorázové použití a nelze jej opětovně sterilizovat. Sterilita výrobku je zajištěna pouze při neporušeném obalu. Jakmile je jednou původní balení otevřeno a výrobek vyjmut z tohoto balení, je sterilita výrobku porušena. Výrobce nezaručuje, že po vyjmutí výrobku z originálního balení a během manipulace nedojde ke kontaminaci výrobku. Pokud je obal porušen, výrobek nepoužívejte. Nekombinujte s výrobky mastného charakteru. Nepoužívejte po uplynutí doby expirace, která je uvedena na obale. Pouze pro zevní použití.