Jak ověřit výrobce respirátoru a platnost certifikátu?

Také vás v poslední době napadla otázka, jak si ověřit platnost certifikátu u respirátorů? Vzhledem k divokému vývoji v poslední době přidáváme stručný a efektivní návod, jak si platnost certifikátu ověřit za pár minut. Stačí znát název výrobce respirátoru a číslo příslušného certifikátu.

 

Postup kontroly CE certifikace u respirátorů:

1. Nejprve je třeba zkontrolovat, zda je číslo CE certifikátu validní u příslušné certifikační agentury.

2. Jako příklad uvádíme agenturu Universal Certification and Surveillance Service Trade Ltd. Co., u které jsou certifikovány jedny z respirátorů FFP2, které u nás na eshopu StopBac prodáváme. Číslo certifikátu a jméno výrobce respirátorů můžete u agentury Universal Certification zadat zde.

3. Na stránce pak už jen stačí zadat číslo certifikátu.

  • v tomto případě zadejte: 2163-PPE-1236
  • a jméno výrobce tedy: FUJ

4. Po kliknutí na tlačítko "SEARCH" se zobrazí detaily, např. kdy byl certifikát vydán, do kdy platí. Jako poslední je uvedena informace, zda je certifikát platný označeno jako "VALID".

 

 

Doporučujeme také  ověřit agenturu jako takovou, zda je vůbec oprávněna CE certifikáty vydávat. Seznam agentur, které smí certifikovat respirátory prodávané v Evropské unii, je možné najít přímo na stránkách Evropské komise.

V části Article or annex pak vyberte možnost pro certifikaci respirátorů, tedy "Equipment providing respiratory system protection". A zobrazí se vám seznam oprávněných agentur. Na každou z agentur je možné kliknout a podívat se na její detaily.

 

Respirátory

 

 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.