Inovativní nanotechnologie krytí StopBac STERILE

Antibakteriální náplasti StopBac textilní a voděodolná, eshop.StopBac

 

Inovativní hypoalergenní chirurgické krytí ran StopBac STERILE je založené na unikátní patentované nanotechnologii s vrstvou solu. Organicko-anorganický hybridní oligomer s kationty stříbra vázanými v koloidním roztoku s obsahem dusičnanu stříbrného zajišťuje dlouhodobý antimikrobiální účinek, a to i na řadu kmenů odolných vůči antibiotikům. Nositeli vlastního antimikrobiálního účinku jsou jak kationty stříbra, které způsobují ireversibilní změny bakteriálních buněk a buněčnou smrt, tak i samotný sol, čímž se účinek synergicky zvyšuje.

Kompres-titulka

Produkty StopBac byly vyvinuty ve spolupráci s Technickou Univerzitou v Liberci a dále ve spolupráci s Fakultní nemocnicí v Motole, Všeobecnou fakultní nemocnicí a Fakultní nemocnicí Královské Vinohrady. 

 

Výborné užitné vlastnosti antibakteriálních náplastí StopBac STERILE

  • prokázaný antimikrobiální účinek
  • snížená četnost převazů
  • vysoká absorpce exsudátu
  • náplast nepřisychá ke spodině rán
  • vzdušné a elastické provedení
  • výborná adheze
  • dermatologicky testováno (na citlivé kůži nebyla zjištěna žádná iritace, testováno podle normy ISO 10993-10: 2010)

Všechny naše výrobky pravidelně konzultujeme s předními českými fakultními nemocnicemi i klinikami. Řada lékařů, zdravotních sestřiček i ranhojiček krytí StopBac na svých pacientech testovala, a to s velmi dobrými výsledky. Se zdravotníky se snažíme udržovat, co nejintenzivnější kontakt, velice si totiž vážíme jejich zpětné vazby, která je pro nás klíčová. Pravidelně se také účastníme vzdělávacích kongresů a lékařských seminářů jako je například Dermatologický Update pořádaný profesorem Arenbergerem, Kongres On-In-Under Skin pod záštitou primáře MUDr. Zálešáka nebo Kongresu o hojení ran na Univerzitě Pardubice, kterého se každoročně účastní zdravotní sestřičky, ranhojičky i dermatologové z celé České republiky. 

 

Krytí na hojení akutních i dlouhodobě se nehojících ran StopBac používají nejen všechny české fakultní nemocnice v čele s FN Motol, FN Královské Vinohrady a Všeobecnou fakultní nemocnicí v Praze, ale i menší nemocnice, ambulance a soukromé kliniky plastické a estetické chirurgie.