Antibakteriální krytí StopBac testují přední čeští lékaři, vědci i ranhojičky

Antibakteriální krytí StopBac testují přední čeští lékaři a vědci

Již od uvedení antibakteriálního krytí StopBac na trh spolupracujeme s předními českými lékaři, vědci a ranhojičkami. Řada z nich krytí StopBac testovala u svých pacientů, a to s velmi dobrými výsledky. Tyto výsledky pak mnohokrát publikovali na kongresech a odborných lékařských seminářích. Důvěra a spokojenost českých lékařů nás jako tuzemskou firmu obrovsky těší a jsme rádi, že svoje zkušenosti sdílí se svými kolegy a krytí StopBac na svých pracovištích používají a doporučují dál. 

 

Profesor Petr Arenberger, ředitel Fakultní nemocnice Královské Vinohrady a uznávaný dermatolog, přednášel o účinnosti krytí ran StopBac na kongresu "Dermatologický update" v Olomouci. Během přednášky profesor Arenberger také zmínil novinku na poli vlhkého hojení StopBac STERILE CEL, která bude uvedena na trh na konci roku 2020.

Profesor Arenberger o testování krytí StopBac eshop 

Profesor Tomáš Trč, přednosta Kliniky dětské a dospělé ortopedie a traumatologie 2. LF UK a FN Motol, se podělil o své zkušenosti s antibakteriálními náplastmi StopBac na tradičním největším kongresu o hojení ran v Pardubicích. Tématem prezentace byly zkušenosti s použitím chirurgického krytí StopBac STERILE v pooperační péči a následném léčení ran.

Profesor Trč FN Motol zkušenosti s pooperačním krytí StopBac

MUDr. Bohumil Zálešák, primář oddělení plastické a estetické chirurgie olomoucké fakultní nemocnice, sdílí svoje zkušenosti s pooperačními náplastmi StopBac již od jejich uvedení na trh. Opakovaně prezentoval výsledky svého testování řady StopBac na kongresu ON-IN-UNDER SKIN.

Primář plastické chirurgie Olomouc o českém krytí StopBac

Také nás velice těší spolupráce s Mgr. Markétou Koutnou, PhD. a jejím týmem ranhojiček z Inteního oddělení Strahov Všeobecné fakultní nemocnice. Článek o výsledcích testování kompresů na dlouhodobě se nehojící rány na oddělení interny VFN si můžete přečíst zde. Mgr. Markéta Koutná své zkušenosti s krytím StopBac prezentovala také například na největším kongresu ranhojiček o hojení ran v Pardubicích.

Náplasti StopBac STERILE na chronické a pooprerační rány jsou vhodné převážně pro obory: chirurgie, ortopedie a traumatologie, neurochirurgie, plastická chirurgie, korektivní dermatologie, gynekologie, interna či LDN. Komplikace při hojení a infekce v ráně jsou zásadním problémem, který má nejen devastující dopad na zdraví pacienta, ale zároveň mnohonásobně prodraží léčbu.

Řešením tohoto problému je prevence a péče o pooperační ránu, kterou podle posledních výzkumů poskytuje nejlépe právě vhodné antibakteriální krytí ve formě stříbrných kationtů, které se uvolňují dlouhodobě a rovnoměrně. Tuto nanotechnologii využívá celá řada náplastí StopBac. Antibakteriální adhezivní krytí StopBac je dostupné v prodyšné  textilní verzi Normal a voděodolné variantě Aquastop - náplasti jsou dostupné v těchto rozměrech 7,5x5 cm, 10x10 cm, 10x20 cm a 10x30 cm.