Neocide roztok na oplach ran 500 ml

 
 • roztok na oplach ran
 • s antiseptickou složkou
 • variabilní způsoby aplikace
 • SUKL kód5011948
Dostupnost Na dotaz
Měrná cena 0,60 Kč / 1 ml
299 Kč
260 Kč bez DPH
Kategorie Dezinfekce a čištění
Položka byla vyprodána...
 

Neocide roztok na oplach ran 500 ml

Oplachový sterilní roztok čistí vnější akutní a chronické rány, zvlhčuje chronické rány, konzervuje a zvlhčuje obvazy a krytí ran, uvolňuje přischlé obvazy a krytí ran.

Antiseptická složka octenidine je aktivní proti bakteriím, zapouzdřeným virům, chlamydiím, mykoplasmatům a houbám. Efektivní koncentrace pro dosažení antiseptického účinku již do 1 min. je významně nižší, než u ostatních běžně používaných antiseptických složek. Zdravotnický prostředek.

Možnost plné úhrady na poukaz.

Benefity:

 • účinně čistí a odstraňuje biofilm
 • zvlhčuje a podporuje hojení
 • snadnější ošetření obtížně dostupných míst
 • vhodný také pro děti, kojící a těhotné ženy
 • nepálí, nedráždí a nebarví
 • vhodný pro dlouhodobé použití
 • velmi dobrá snášenlivost s tkáněmi
 • plná úhrada na poukaz

Čtěte pečlivě návod k použití a informace, které se vztahují k bezpečnému používání.


Aplikací oplachového roztoku se mechanickým způsobem odstraňuje sekret, biofilm, nekrotická tkáň a toxiny přítomné na povrchu rány. Rána se takto dekontaminuje, snižuje se mikrobiální osídlení, čímž se zkracuje doba hojení. Oplach rány podporuje prokrvení spodiny rány a následnou granulaci a epitelizaci.

Inovativní variabilita použití - přípravek je možné propojit pomocí Luer Lock adaptéru s jehlou pro redukci průtoku nebo jej propojit se závitovou injekční stříkačkou, kterou lze roztokem jednoduše naplnit.

Názornou ukázku aplikačních variant, jak používat Neocide roztok na oplach ran, najdete v tomto instruktážním videu.

Způsob použití:

Oplachy akutních ran. Stlačením obalu se vytvoří proud oplachového roztoku, který se nasměruje na požadované místo. Proudem tekutiny se mechanickým způsobem odplavují nečistoty v ráně, dokud se ošetřované místo nevyčistí.

Ošetření chronických ran. Odstranění biofilmu (tzv. debridement) se provádí stlačením obalu tak, aby se vytvořil proud oplachového roztoku, který se nasměruje na požadované místo. Proudem tekutiny se mechanickým způsobem odplavují nečistoty, dokud se ošetřované místo nevyčistí. Pacienti jsou v těchto případech často citliví na teplotu, roztok je možné temperovat na tělesnou teplotu. Dlouhodobé používání přípravku by mělo být pod lékařským dohledem.

Při aplikaci do dutin v ráně je nutné vždy zajistit odtok roztoku pomocí drenáže nebo jiným vhodným způsobem.

Čištění okolí rány. Čištění okolí rány je důležité proto, aby se minimalizovalo riziko kontaminace rány z jejího okolí. Proud roztoku se nasměruje tak, aby se okolí rány důkladně očistilo. Současně je třeba zajistit, aby roztok z povrchu okolí rány odtékal mimo prostor rány.

Vlhčení přischlého krytí ran. V případě přischlých krytí ran se doporučuje materiál krytí navlhčit roztokem na oplach ran tak, aby zvlhčením zaschlých exsudátů došlo k jejich rozvolnění a aby následně bylo možné obvazy odstranit jemně a bez traumatizace povrchů ran.

Zvlhčování ran. Provádí se jednorázovým nebo opakovaným nanesením roztoku na požadované místo. Je-li to vhodné, je možné napustit roztokem příslušný krycí materiál a tím pak navlhčit požadované místo.

Upozornění:

Přípravek se nesmí aplikovat do tkání pod tlakem nebo injekčně a na hyalinní chrupavku, do oka, ucha, nosu, na močový měchýř a v břišní dutině. V opačném případě může dojít k poškození takto ošetřovaných tkání.

Z důvodu možné interakce kationické povrchově aktivní látky octenidine HCl, která je součástí přípravku Neocide roztok na oplach ran, nepoužívejte přípravek v kombinaci s mýdly, tenzidy nebo jinými přípravky k čištění ran s obsahem anionických látek, v přítomnosti přípravků obsahujících PVP jód. Jen k vnějšímu použití u ran v kůži. Neužívat vnitřně.

K zamezení nežádoucího přenosu mikrobiální kontaminace je třeba při používání přípravku dbát na to, aby obal nepřišel do styku s ránou. Pokud došlo ke styku s ránou a hrozí přenos kontaminace, výrobek likvidujte jako nebezpečný odpad v souladu s příslušnými pravidly.

Při známé alergii či při podezření na přecitlivělost na jednu či více obsažených látek se nesmí přípravek používat.

Uchování a expirace: Uchovávejte mimo dosah dětí. Uchovávejte v původním obalu při teplotě 5 - 30 °C. Chraňte před slunečním zářením.

Expirace: 18 měsíců. Po prvním otevření nepoužívejte přípravek déle než 8 týdnů.


Účinné látky a jejich obsah (w/w)

Aqua pro injectione 97,3 %
Glycerine 2,5 %
Ethylhexyglycerine 0,1 %
Octenidine dihydrochloride 0,1 %

Ostatní látky
Natrii hydroxidum

Výrobce: Neofyt spol. s r.o., Pražská 442, 281 67, Stříbrná Skalice, Česká republika