• 1 z 4
 

ActiMaris gel na hojení ran 20 g

 
 • k urychlení hojení akutních i chronických ran
 • zánětů na kůži i sliznici
 • na afty, akné, opary, záněty dásní, infekční koutky, plísňové infekce
 • na odřeniny, puchýře, řezné rány, popáleniny
 • bércové vředy, hnisavé rány, dekubity
 • vhodný do každé domácí lékárničky
Dostupnost Na dotaz
Měrná cena 20,40 Kč / 1 g
408 Kč
354,78 Kč bez DPH
Kategorie Hojení ran
Položka byla vyprodána...
 

ActiMaris gel na hojení ran 20 g

Výrazně urychluje hojení ran a zánětů kůže i sliznic. Jedná se o 100% přírodní produkt bez přidaných chemických látek, konzervantů či stabilizátorů. Rychle snižuje zánět, šetrně a účinně desinfikuje a podporuje tvorbu nové tkáně. ActiMaris Gel je určen k použití i na citlivou či podrážděnou kůži a sliznice dutiny ústní, nosní a genitálií. Při vlhkém hojení dlouhodobě hydratuje postiženou oblast. Je velmi dobře snášen a nemá vedlejší účinky. Je vhodný i pro děti, kojence a alergiky.

Obsahuje aktivní, vysoce energetický kyslík, mořskou sůl s 80 minerály a ionizovanou zásaditou vodu.

 
ActiMaris Gel je určen na ošetření a urychlení hojení:
 • akutních ran – odřeniny, řezné rány, spáleniny, opruzeniny, puchýře, rány po bodnutí hmyzem
 • zánětlivých procesů na kůži i sliznici – akné, afty, opary, záněty dutiny ústní, záněty dásní, zvukovodu
 • plísňové infekce nebo vředy v dutině ústní, nosní i genitálií
 • čerstvých pooperačních ran a jizev
 • chronických ran – bércové a diabetické vředy, hnisavé rány, píštěle, dekubity
 • popálenin 1. a 2. stupně
 • vstupních míst katetrů, PEG trubic a drénů

ActiMaris Gel je vhodný na hojení i velmi špatně se hojících nebo infekčních ran a jako plnivo do hlubokých ran.

 

ActiMaris Gel díky svým vlastnostem prokázal, že:
 • rychle snižuje zánět
 • výrazně urychluje hojení
 • šetrně a účinně desinfikuje
 • podporuje tvorbu nové tkáně
 • změkčuje a zlepšuje vzhled jizvy
 • snižuje otok a případný zápach rány

 

Jak používat ActiMaris Gel:

ActiMaris-Gel eshop StopBac

Při hojení akutních a chronických ran:


1. Ránu nejdříve vypláchneme a vyčistíme pod tekoucí vodou, aby se odstranily případné hrubé nečistoty nebo povlaky.
2. Pro rychlý a bezbolestný výplach a ošetření můžeme použít také příprave k ActiMaris Sensitiv roztok.
3. Poté ránu osušíme nebo necháme oschnout.
4. Na ránu jemně naneseme vrstvu ActiMaris Gelu, silnou cca 1 - 2 mm.
5. Následně zakryjeme sterilním krytím - gázou, obvazem nebo přelepíme náplastí.
6. Výměnu obvazů s následnou aplikací ActiMaris Gelu provádíme dle potřeby a stavu rány, ideálně 1 - 2x denně.
7. V případě obtížně odstranitelných obvazů a krytí doporučujeme navlhčit je roztokem ActiMaris Sensitiv po dobu alespoň 5 minut, aby se daly snadněji odstranit bez poškození nově vytvořené tkáně.

 

Při hojení AKNÉ:


Jak gel aplikovat? Pro rychlejší efekt platí pravidlo: Čím častěji, tím lépe.

Četnost aplikace není nijak omezená. Aplikujte ideálně 3x denně, minimálně však 2x denně - ráno a večer. Nejdříve důkladně navlhčete např. vatový tampón roztokem ActiMaris Forte nebo ActiMaris Sensitiv (dle závažnosti akné) a očistěte jím postiženou kůži. Následně na oblast vřídků naneste ActiMaris Gel ve vrstvě cca 1 - 2 mm a nechte na kůži působit. Gel bude postupně zasychat (cca 15 min). Účinek aktivního kyslíku však přetrvává 4 - 5 hodin. Na kůži může po zaschnutí zůstat malé množství mořské soli. Přítomnost soli není na závadu. Naopak - mořská sůl má hojivé účinky a dodává kůži potřebné minerální látky. Sůl můžete lehce setřít navlhčeným tampónem. Celý postup opakujte podle potřeby až do vymizení obtíží. Změna by měla být patrná již po několika aplikacích.

 

Při hojení AFTŮ:
Aplikujte alespoň 3x denně. Ideálně po jídle. ActiMaris Gel naneste ve vrstvě 2 - 3 mm přímo na aft a nechte působit. Gel se bude postupně vstřebávat, cca 5 - 10 minut. Aplikaci opakujte podle potřeby až do zmírnění či vymizení obtíží. Změna by měla být patrná již po několika prvních aplikacích. Pokud je v ústech hned několik aftů najednou, doporučujeme ošetřit ústa nejdříve roztokem ActiMaris Sensitiv nebo Forte. Nalijte si 2 - 3 polévkové lžíce roztoku a pořádně ústa vypláchněte. Poté na jednotlivé afty naneste ActiMaris Gel.

 

Při hojení OPARŮ:
ActiMaris Gel na hojení naneste přímo na opar ve vrstvě 1 - 2 mm a nechte působit. Gel naneste nejlépe ihned, jakmile se opar začne rozvíjet. Aplikujte ze začátku co nejčastěji, aby se zastavil proces rozvoje oparu, třeba i 3x během prvních 30 minut. Potom alespoň 3x denně. Gel vysychá zhruba 15 minut. Na rtu/kůži může poté zůstat malé množství mořské soli, která není na závadu, naopak. Sůl můžete lehce setřít navlhčeným tampónem. Aplikaci opakujte podle potřeby až do zmírnění, vymizení obtíží. Změna by měla být patrná již po několika prvních aplikacích.

 

Obecné informace - ActiMaris® Gel na rány (20 g)

1. Profil přípravku:
ActiMaris® Gel obsahuje ionizovanou zásaditou vodu, mořskou sůl (3%), NaOCl (0,2%), aktivní kyslík (1O2) a hydrogel na bázi křemičitanu hořečnato-sodno-lithného. ActiMaris® Gel funguje jako hydrogelové krytí, aktivuje se při vzájemném kontaktu s pokožkou, sliznicí a ránou.
Aktivní kyslík, NaOCl a mořská sůl bez poškození tkáně eliminují patogenní mikroorganismy. Je prokázán dekontaminační účinek i proti rezistentním bakteriím (MRSA/VRE). Oxidační efekt aktivního kyslíku a hypertonického solného roztoku výrazně neutralizuje zápach ran. Alkalické pH umožňuje postupné kontrolované uvolňování aktivního singletového kyslíku. Je podporováno přítomnosti OH-iontů (jako součást přirozeně vyváženého oxidačněredukčního
systému).
Mořská sůl obsahuje chlorid sodný jako hlavní složku (NaCl = 98%) a 2% dalších mořských solí a prvků. Zvýšená slanost ActiMaris® Gelu na hojení ran způsobuje optimální hyper-osmotický efekt, který podporuje rychlé zmenšení otoku.

2. Oblasti použití:
ActiMaris® Gel je vhodný:
K zvlhčení, čištění, krytí, dekontaminaci, odstranění biofilmu, otoku, fyziologickému débridementu a vytvoření optimálního mikroprostředí pro urychlení hojení:


• akutních a pooperačních ran (řezné, tržné rány, jizvy, odřeniny, puchýře, opruzeniny, bodnutí hmyzem)
• chronických ran (bércové a diabetické vředy, dekubity)
• nekrotické rány, infekční, zapáchající rány, ulcerující nádory, píštěle
• termických a chemických ran (popáleniny 1. až 3. stupně)
• vstupních míst katetrů, PEG trubic a drénů


K lokální terapii kůže a sliznic při zánětlivých a infekčních procesech. K prevenci infekce sliznice, kůže, popálenin a různých typů ran a zánětů. ActiMaris Gel® je určen k použití na kůži i sliznici (dutina ústní, nosní, genitálie), jako krytí a plnivo přímo do ran a zánětů.


3. Instrukce k použití:
ActiMaris® Gel se aplikuje při pokojové teplotě. Je-li to nezbytné, lze jej před použitím zahřát na tělesnou teplotu (37° C). Před aplikací gelu se doporučuje ránu nejdříve vyčistit roztokem ActiMaris® Sensitiv nebo Forte roztok. Gel potom jemně naneste přímo na ránu a dle potřeby zakryjte inertním obvazem, gázou, náplastí apod.
Doba trvání a četnost aplikace by měly být přizpůsobeny stavu rány. V aplikaci je třeba pokračovat, dokud všechny povlaky a nekrózy nejsou snadno odstranitelné a rána není vizuálně čistá.

V případě obtížně odstranitelných obvazů a dalších typů krytí se doporučuje navlhčit je roztokem ActiMaris® Sensitiv na dobu alespoň 5 minut, aby se daly snadněji odstranit bez poškození nově vytvořené tkáně. V případě silných přilnavých fibrinových povlaků nebo nekrotických částí rány se doporučuje nejprve jejich chirurgické odstranění.

4. Tkáňová tolerance a bio-kompatibilita:
ActiMaris® Gel je dobře tolerovaný, vhodný k opakovanému a k dlouhodobému (>24h) použití i na citlivou kůži a sliznici. Nezpůsobuje podráždění a přecitlivělost. Nepotlačuje tvorbu nové tkáně - granulaci a epitelizaci. Dermatologicky bezpečný.

5. Riziko při nesprávném používání:
* nesprávné používání může způsobit změkčení okrajů rány
* možnost křížové kontaminace z ran na pacienty při nesprávné manipulaci s tubou


6. Vedlejší účinky:
Velmi ojediněle se mohou vyskytnout tyto příznaky:
* lehké přechodné pocity brnění nebo pálení
* lehké přechodné pocity pálení a kýchání při aplikaci do dutiny nosní


7. Kontraindikace:
ActiMaris® Gel nepoužívejte při známé přecitlivělosti nebo podezření na alergii na kteroukoliv složku přípravku.


8. Omezení použití:
Těhotenství a laktace: Nejsou známy žádné případy mutagenních nebo embryotoxických účinků. Z důvodu nedostatku studií a dlouhodobých zkušeností s působením na těhotné a kojící ženy by se měl ActiMaris® Gel použít jen po předchozím lékařském zvážení. Kojenci a novorozenci: Před použitím přípravku ActiMaris® Gel se poraďte s lékařem.

9. Interakce:
ActiMaris® Gel účinkuje jako biofyzikální sloučenina na základě aktivních složek kyslíku (1O2 + OCl-), energie a oxidace. Proto v principu není nutná kombinace s dalšími lokálními aktivními látkami a / nebo interaktivním krytím. Po aplikaci ActiMaris® Gelu může být rána kryta moderními inertními obvazy a krytím, jako jsou obklady, gázy, podložky, houby, gely, hydrofilní látky, algináty, hydrokoloidy atd. V klinických studiích byla také prokázána dobrá kompatibilita a snášenlivost s obvazy a dalšími typy krytí obsahujícího stříbro.

Pro zajištění maximálního účinku by ActiMaris® neměl přijít do kontaktu s obyčejnými kovy. ActiMaris® Gel lze s výhodou kombinovat s dalšími přípravky ActiMaris® - Sensitiv nebo Forte roztok na čištění a hojení ran.


10. Obecné bezpečnostní instrukce:
ActiMaris® Gel je vhodný pouze pro zevní použití na kůži a sliznice.
Nepoužívejte pro přípravu infuzního nebo injekčního roztoku!
Udržujte mimo dosah dětí!
Nepolykejte!
Barevné textilie mohou vyblednout po kontaktu s přípravkem ActiMaris® Gel na hojení ran.
Používejte pouze přípravek v neotevřeném a nepoškozeném obalu.


11. Složení a technické vlastnosti:
Mořská sůl, voda, lithium magnesium sodium silikát.
Čirý, bezbarvý, zásaditý a hypertonický gel s charakteristickou vůní. Obsahuje 3 % NaCl
(mořská sůl), 0,2 % NaOCl.


12. Skladování, trvání a datum použitelnosti:
ActiMaris® Gel by měl být uchováván při pokojové teplotě mezi +5° a +25° C. Chraňte před přímým slunečním zářením. Doba použitelnosti 30 měsíců. Datum použitelnosti je uvedeno na obalu. Spotřebujte nejlépe do 3 měsíců od otevření. Po každém použití pečlivě uzavřete.

 

Zdravotnický prostředek: Třída II b, CE 1250

Distributor pro ČR a SR: EMPOLAS s. r. o., Česká republika

Výrobce: ActiMaris AG, Sandgrube 29, 9050 Appenzell, Švýcarsko